O Przedszkolu

"Ośrodek Wspierania Rozwoju Dziecka". Rozwijamy uzdolnienia, pomagamy znaleźć każdemu jego mocne strony.

W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia w przedszkolu odbywają się w dwóch grupach:

  • ŻABKI (3,4 lata)
  • MĄDRE SÓWKI (5,6 lat)

Baza - Nasze przedszkole mieści się w lokalu o ogólnej powierzchni użytkowej 153m². Na dole (od strony parku) usytuowane są: pomieszczenie socjalne, zmywalnia oraz kuchnia. W górnej kondygnacji (wejście od strony tarasu) znajdują się trzy sale zabaw estetycznie urządzone w trzech kolorach pastelowych (żółty, zielony i niebieski).

Każda sala dysponuje łazienką z oddzielnymi kabinami i umywalkami dla dziewczynek i chłopców. Przy wejściu głównym - gabinet dyrektora, duża szatnia dla dzieci oraz pomieszczenia socjalne. Niewątpliwym atutem naszego przedszkola jest duży taras drewniany (przyjazny dziecku), który stanowić będzie dla ,,maluchów” salę letnich zabaw.

Placówka spełnia wszystkie normy i przepisy Unii Europejskiej gwarantujące bezpieczne i higieniczne warunki do przebywania dla dzieci. Wyposażenie przedszkola posiada odpowiednie atesty oraz pozytywne opinie stacji sanitarno-epidemiologicznej i straży pożarnej.

Założenia naszej placówki:

  • Cele i zadania przedszkola realizujemy w oparciu o nową podstawę programową MEN.
  • Tworzymy optymalne warunki rozwoju: nauczyciele, oraz uzupełniający zajęcia specjaliści, pracują w małych zespołach w zależności od potrzeb rozwojowych i oczekiwań dziecka.
  • Wspieramy wiedzę, umiejętności i postawy dziecka poprzez nowoczesne i przyjazne metody pracy, współpracujemy z rodzicami.
  • Rozwijamy uzdolnienia, pomagamy znaleźć każdemu jego mocne strony.
  • Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną

Naszą kadrę pedagogiczną stanowi pięć nauczycielek posiadających pełne kwalifikacje zawodowe w zakresie wychowania przedszkolnego. Nauczycielki te posiadają szeroką wiedzę i umiejętności pedagogiczne.

O NASZYM OŚRODKU

DELFIN - Wodny ssak z rzędu waleni. Tworzy organizacje społeczne, często przebywa w gromadzie. Samice delfinów ze swoimi maluchami otoczone są szczególnym "parasolem ochronnym", zawsze znajdują się wewnątrz stada. Młode delfiny są trzymane z dala od obszaru, gdzie następuje polowanie na zdobycz i są przetrzymywane w tzw. przedszkolach.

KONCEPCJA OŚRODKA WSPIERANIA ROZWOJU DZIECKA DELFIN w OLKUSZU:

Pomysł otwarcia ośrodka powstał w chwili gdy pojawiły się w prasie artykuły, że na rynku lokalnym zabrakło miejsc w przedszkolach. Postanowiłyśmy zaproponować Państwu nieco inny sposób opieki nad dziećmi. W naszym ośrodku prowadzimy PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE, które tym się głównie różni od innych, że mamy małe grupki – u maluchów do 12 dzieciaków, u dzieci starszych maksymalnie do 16. W takich grupkach nauczyciel ma szanse dotrzeć do każdego dziecka indywidualnie, każdego poznać i ukierunkować, odkryć w nim takie pokłady energii i twórczego potencjału, których nikt wcześniej nie podejrzewał. Każde dziecko jest wspaniałym twórcą, trzeba tylko dać mu szanse. My te szanse dajemy, wkładając w to całe serce. Traktujemy to nie jak pracę, ale jak misję.

Możemy się również zaopiekować dziećmi, które w innych placówkach nie znalazły swojego miejsca. Z małą grupą rówieśników dziecku łatwiej się zintegrować, może szybciej zapomnieć, że mama i tata zostawili go i poszli.

Poza przedszkolem proponujemy zajęcia dla innych dzieci. Jeżeli rodzice nie są przekonani, czy ich pociecha poradzi sobie z trudami życia w grupie – mogą się zdecydować na ZAJĘCIA ADAPTACYJNE. Dziecko przychodzi do przedszkola kilka razy w tygodniu na parę godzin i uczestniczy w zajęciach oraz posiłkach ze wszystkimi dziećmi ze swojej grupy wiekowej. Jeżeli zaadoptuje się – może być przedszkolakiem już od następnego miesiąca.

Jeśli dostrzeżecie Państwo potrzebę innych form – dostosujemy się na miarę możliwości. Jeżeli rodzice nie mogą zapewnić opieki dziecku – zapraszamy do DELFINA ! Zaopiekujemy się nawet w godzinach wieczornych, czy w sobotę lub ostatecznie w niedzielę. Dla naszych rozumiejących potrzeby każdego dziecka (i rodzica) nauczycielek to nie jest problem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!